وسط ایران جنایت ایرانی ناگویا تحقیقات

وسط: ایران جنایت ایرانی ناگویا تحقیقات سیمکارت اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات قول دادند مسئله سربازی بازیکنان تیم ملی را حل می‌کنند / کی روش

سرمربی تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران دو خواسته مهم خود قبل از جام ملت‌های آسیا را مطرح کرد و گفت: شماره تلفن کسانی که ما را به خاطر بازی با سیرالئون و توگو

قول دادند مسئله سربازی بازیکنان تیم ملی را حل می‌کنند / کی روش

کی روش: قول دادند مسئله سربازی بازیکنان تیم ملی را حل می کنند

عبارات مهم : ایران

سرمربی تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران دو خواسته مهم خود قبل از جام ملت های آسیا را مطرح کرد و گفت: شماره تلفن کسانی که ما را به خاطر بازی با سیرالئون و توگو مسخره کردند را بدهید.

به گزارش مهر و به نقل از بخش رسانه ای تیم ملی فوتبال ایران، کارلوس کی روش پیش از ترک کشور عزیزمان ایران اظهار کرد: بعد از بیش از هفت سال از ورودم به ایران، هنوز پاسخی را که در یکی از نخستین سوالها از من پرسیده شد، به یاد دارم. هنگامی که آقای کفاشیان رییس وقت فدراسیون از من پرسیدند که آیا فکر می کنی می توانیم به جام جهانی برزیل افزایش کنیم یا خیر جواب دادم نوع و استیل رهبری و مدیریت من این گونه است که کمتر وعده بدهم و زیاد ارائه داشته باشم. الان بعد از گذشت تقریبا هشت سال امیدوارم شما کاملا متوجه شده است باشید که سبک و سیاق من این است که کمتر وعده بدهم و زیاد دستاورد داشته باشم.

وی افزود: همین جا از صمیم قلبم می خواهم از هواداران خوب کشور عزیزمان ایران به خاطر حمایت هایی که از ما کردند تقدیر واقعی داشته باشم. در این چند روز که از جام جهانی برگشتیم هنگامی که در خیابان های پایتخت کشور عزیزمان ایران حاضر می شدم علاقه زیادی را از مردم می دیدم؛ عشقی که در تصویرهای راه اندازی شده است در بیلبوردهای متعدد خیابان ها هم وجود داشت. می خواهم به خاطر این حمایت و علاقه از آنها تقدیر کنم. همینطور باید از کادرم به خاطر زحماتی که کشیدند تقدیر می کنم و همینطور می خواهم از فدراسیون فوتبال به خاطر زحماتی که مجبور شد، قدردانی کنم. اگر ما در اینجا حضور داریم، بدون این زحمات حضورمان مقدور نبود.

قول دادند مسئله سربازی بازیکنان تیم ملی را حل می‌کنند / کی روش

کی روش ادامه داد: در آخر ولی نه در آخرین رتبه از لحاظ جایگاهی، باید تقدیر خاص ای از بازیکنان فوق العاده ام به خاطر ارزشها و زحماتی که کشیدند داشته باشم. اگر ما این نتیجه های را کسب کردیم به خاطر زحماتی بوده که آنها مجبور شده است اند. یکبار دیگر می خواهم از آنها تقدیر خاص داشته باشم. بعد از آخرین بازی مان برابر پرتغال هنگامی که من مراتب تقدیرم را به کادرم اعلام کردم به آنها گفتم که از شما به خاطر زحمات و ازخودگذشتگی که جهت من و تیم ملی انجام دادید خیلی ممنونم؛ کاری که کردیم این بود که باعث شدیم مردم پرواز کنند. واقعیت این است که اگر هواداران فوتبال کشور عزیزمان ایران افتخار کردند و با غرور، احترام و افتخار از تیمشان یاد کردند به خاطر کاری بود که بازیکنان انجام دادند و آنها باعث شدند مردم پرواز کنند.

وی تصریح کرد: قبل از جام جهانی کاری که کردیم این بود که خودمان را جهت دستیابی به یک رویا و جهت تحقق بخشیدن به یک آرزوی بزرگ و رویای افزایش به جام جهانی متعهد کردیم. اکثریت مردم پیش از جام جهانی حتی این اعتبار را به ما نمی بخشیدند که این آرزو را داشته باشیم تا به دور دوم افزایش کنیم ولی تا چند دقیقه باقی مانده از بازی در دیدار برابر پرتغال می توانستیم به عنوان تیم اول از گروه افزایش کنیم ولی الان متاسفانه بنده باید مسئولیت افزایش نکردن به دور دوم را قبول کنم. در عین حال بنده مسئولیت کامل عملکرد بازیکنانمان را بر عهده می گیرم و به نظر بنده و نه تنها نظر بنده بلکه از نظر بسیاری از اهالی جامعه بین المللی فوتبال، هنگامی که بازی هایمان با عملکردی که تیم ملی از خود نشان داد، تمام شد احترام، غرور و وجاهت بسیاری را کسب کردیم. ایمان دارم عملکرد بازیکنان و بازیهایی که در جام جهانی انجام شد جهت سالیان بسیار زیادی در خاطر و یاد هواداران باقی خواهد ماند.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران دو خواسته مهم خود قبل از جام ملت‌های آسیا را مطرح کرد و گفت: شماره تلفن کسانی که ما را به خاطر بازی با سیرالئون و توگو

سرمربی تیم ملی با بیان اینکه اکنون باید به منزل برگردم تا خانواده ام را ببینم، گفت: امروز که تقریبا هشت سال از حضورم در کشور عزیزمان ایران می گذرد بسیار افتخار می کنم و به خاطر اتفاقاتی که انجام شده است متشکر هستم. همانطور که می دانید افتخار این را داشتم که پیشنهاد تمدید کارم را از فدراسیون فوتبال کشور عزیزمان ایران دریافت کنم. فرقی هم نمی کند که من چقدر از ته دل می خواهم رهبری این بازیکنان فوق العاده را در جام ملتها بر عهده داشتم و این مساله راجع به بنده نیست. همانطور که می دانید تمام تلاشها جهت حمایت و انجام کارها و برنامه های تیم ملی اتفاق افتاده و من هم مطلع هستم که این زحمات کشیده شده است ولی این حمایتها هر لحظه مقداری دیر رسیده هست. همانطور که گفتم الان دیگر این مساله راجع به شرایط شخصی من یا خواسته های شخصی من نیست. الان صحبت از آینده فوتبال کشور عزیزمان ایران و آینده تیم ملی کشور عزیزمان ایران در جام ملتهای آسیا در امارات هست.

کی روش افزود: در هشت سال گذشته هر لحظه نسبت به اهداف و برنامه های تیم ملی متعهد بوده ایم. هر لحظه از خودگذشتگی های خودمان را پیشاپیش بدون هیچ توجیه، توضیح یا گلایه ای انجام داده ایم و فدراسیون فوتبال و مخصوصا رییس محترم فدراسیون فوتبال جناب آقای تاج هر لحظه تلاش کرده اند که پاسخ خواسته های ما را پیدا کنند و راهکارها را بیابند ولی در حال حاضر توقعات جهت جام ملتها بسیار اوج است و تنها دلیل، قصد و نیتی که بنده جهت ادامه دادن کار در جام ملتها دارم، این خواهد بود که به موفقیت برسیم و تنها دلیلمان این موفقیت است.

سرمربی تیم ملی ادامه داد: از بعد حرفه ای تنها علت بنده جهت به چالش کشیدن این رویا، موفقیت است ولی در هشت سال گذشته همواره ما زحمات، کار و نتایجمان را پیشاپیش ارائه کردیم و مسوولان ورزشی وعده ها و قولها را دادند که بعضی از این وعده ها هیچ موقع به تحقق نپیوستند و بعضی ها دیر اتفاق افتادند. بعد از هشت سال الان زمانی است که بر تصویر این کار را انجام دهیم و این شرایط را برگردانیم. به خاطر مصلحت و آینده فوتبال کشور عزیزمان ایران الان وقت این است که مسوولان ورزشی ابتدا راهکارها و راه حل ها را روی میز بگذارند و از طرف مقابل، ما به قول هایمان متعهد خواهیم بود که بهترینمان را به نمایش بگذاریم و پیراهن مقدس تیم ملی را در جایگاه بالاتر و بهتری قرار دهیم. اگر آن شرایط و امکانات پیشاپیش محقق نشوند بنده فکر نمی کنم که بنده شخص مربی و شخص مناسبی جهت هدایت تیم باشم که بخواهم تیم ملی را به یک جایگاه بالاتر برسانم.

قول دادند مسئله سربازی بازیکنان تیم ملی را حل می‌کنند / کی روش

سرمربی تیم ملی افزود: جام ملتها به هیچ عنوان ساده نیست. رقبایی که ما داریم ۳۰ سال کارهای توسعه ای را در بعد فوتبال شروع کرده اند. پرسش بنده از فدراسیون، هواداران و مسئولان ورزشی این است که آیا منطقی خواهد بود که ما این همه خوشحالی، احساس موفقیت و احساس محقق شدن آرزوها را در هواداران خلق کردیم ولی فردا عوض کردن نکنیم؟ درخواست عاجزانه ای از مسوولان ورزشی دارم که خوشحالی میلیونها ایرانی را ببینند و آیا این مبحث منطقی خواهد بود که خوشحالی و رضایت مردم را ببینیم و فردا شرایط بهتری را مهیا نکنیم تا کلوب هایمان زمین تمرینی بهتر داشته باشند. شرایط بهتری فراهم نکنیم تا بازیکنان جوانی که در تیمهای پایه بازی می کنند شرایط بهتر و زمین بهتری داشته باشند و یک سیستم آموزش مربیگری بهتر نداشته باشیم، یا زمینهای خوب جهت تمرین تیم های ملی، امکانات خوب و اردوهای خوب جهت این تیمها که بتوانند به سطح بالاتری برسند. بعد این همه زحماتی که کشیده شده است و این همه از خودگذشتگی هایی که انجام شده است به چه دردی خواهد خورد؟ این معقولیت کجا خواهد بود که اگر مسوولان ورزشی ندانند که چه چیزهایی مورد نیاز است تا ما بخواهیم قهرمان آسیا شویم. نمی توانیم مبنای آینده و موفقیت تیم ملی در جام ملتها را بر اساس قولهای قدیمی بگذاریم که یا دیر انجام شده است اند یا انجام نگرفته اند.

کی روش خاطرنشان کرد: جهت بنده به عنوان سرمربی تیم ملی، فدراسیون و مسئولان ورزشی زمانی نیست که الان بخواهیم مراسم خوش حالی بگیریم. مراسم خوش حالی گرفتن جهت مردم و هواداران هست. جهت ما الان وقت کار است و فراموش نکنیم الان هم دیر هست. در حال حاضر برنامه ای که جهت جام ملتها داشتیم باید تا الان آماده می بود، همانطور که قطر، ژاپن، کره، عربستان و استرالیا همه برنامه ها و بازیهای دوستانه ارزش را بسته اند ولی ما حتی یک بازی دوستانه و آماده سازی قطعی نداریم. بعد از افزایش به جام جهانی در خرداد ۹۶ به من قول دادند که مسئله سربازی بازیکنانی که در تیم ملی سرباز هستند حل می شود ولی تا این لحظه هیچکس نمی داند که این مسئله حل خواهد شد یا خیر. اگر فکر می کنید من آمادگی مربیگری تیمی را دارم که یک ماه قبل از جام ملتها دوباره بخواهد آن اتفاقی که در جام ملتهای قبلی بیفتد و چهار یا پنج بازیکن مجبور به رفتن به سربازی شوند، من مربی مناسبی نخواهم بود.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران دو خواسته مهم خود قبل از جام ملت‌های آسیا را مطرح کرد و گفت: شماره تلفن کسانی که ما را به خاطر بازی با سیرالئون و توگو

وی افزود: در انتها از صمیم قلب می خواهم دوباره مراتب تقدیر و تقدیر خودم را اعلام کنم و دستهای همه را بفشارم. سفری که در این چند سال داشتم، سفری است که تا آخر عمرم در روح، وجود و قلبم نگه خواهم داشت. هنگامی که هشت سال پیش کارم را در کشور عزیزمان ایران شروع کردم، حتی نمیتوانستم این همه اتفاقات خوب را تصور کنم. من هیچ موقع به معنای واقعی نمی توانم کشور عزیزمان ایران را ترک کنم، به خاطر یک علت راحت و آن هم اینکه قسمتی از وجود من جهت هر لحظه در کشور عزیزمان ایران باقی خواهد ماند.

خبرنگاری از کی روش پرسید شما هم بخشی از قلب خیلی از مردم کشور عزیزمان ایران شده است اید. این واقعیت است که بعد از اتفاقاتی که در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۰ افتاد، آرزوی فوتبال کشور عزیزمان ایران بود که به جام جهانی برسد ولی الان بسیاری ناراحت هستند که آیا ما از گروهمان در جام جهانی افزایش نکردیم و این جزو دستاوردهای شماست. در مدت بازیهای تیم ملی در جام جهانی پیامهای بسیار مثبتی از سوی مقامات عالی رتبه کشور خطاب به تیم ملی منتشر شد و با این صحبتهایی که شما انجام دادید مشخص است که شما احساس مسئولیت فراوانی از توقعاتی که وجود دارد، روی دوشتان احساس می کنید ولی اینکه بخواهید توپ را به میدان مسوولان بفرستید شاید به ضرر تیم ملی باشد.

قول دادند مسئله سربازی بازیکنان تیم ملی را حل می‌کنند / کی روش

کی روش در پاسخ گفت: شما دقیقا به توصیه کلیدی رسیدید. دوباره تاکید می کنم که این مساله راجع به من نیست. به جایی رسیده ایم که توقعات و آرزوهای هواداران مردم بسیار اوج رفته و مسوولیتی که من در قبال مردم و هواداران دارم، من را مجبور می کند که به معنای واقعی بگویم شما اول کار را انجام دهید و بعد ما صحبت می کنیم. ما نمی توانیم اینطور ادامه بدهیم و مدام بخواهیم کارهای معجزه گونه انجام دهیم. در جام ملتهای آسیا ما برابر دنیای عرب بازی خواهیم کرد. به مصاف عربستان، امارات، قطر و برابر قدرتهای بزرگ آسیا مثل ژاپن، کره جنوبی و استرالیا خواهیم رفت. بعضی ها فکر می کنند بعد از کاری که ما در جام جهانی انجام دادیم، این مسابقه های ساده خواهد بود. تشبیه می کنم شاید بعضی از افراد به شهر زیبای یزد خواهند رفت و در سایه درخت نارگیل خواهند نشست و از سایه این درخت لذت می برند و آب نارگیل می خورند و فقط ۱۵ روز مانده به جام ملتها بیدار می شوند و می گویند باید موفق شویم.

سرمربی تیم ملی اظهار کرد: این اتفاق قبل از جام جهانی برزیل و جام ملتهای استرالیا افتاد و قبل از جام جهانی روسیه هم تکرار شد. البته واقعیت این است جهت جام جهانی روسیه ۱۵ روز قبل از مسابقه های هم بیدار نشدند و ۵ روز قبل از شروع جام جهانی بیدار شدند. چیزی که اکنون عرض می کنم این است که شما نباید فردا بیدار شوید. شما باید دیروز بیدار می شدید. الان وقت شماست که بیدار باشید. این موضع من است و به خاطر این تاکید می کنم که از بعد حرفه ای تنها یک علت جهت ماندن در کشور عزیزمان ایران دارم ولی از نظر شخصی نه، دوستان بسیار خوبی دارم و با آنها خواهم بود. اگر بخواهم بمانم از لحاظ حرفه ای فقط به یک علت خواهد بود و آن هم دستیابی به موفقیت است و به خوبی میدانم جهت جام ملتهای امارات اگر تنها ۱۵ روز پیش از مسابقه های بیدار شویم این کافی نخواهد بود. اگر پرسشها سربازی حل نشود، اگر جهت پرسشها مالی راه حلی پیدا نشود نمی توانیم راهمان را ادامه دهیم. بازیهای دوستانه نداریم، اردو نداریم و به تجهیزات و البسه مورد نیاز نیاز داریم.

وی افزود: شما باید یک مطلب را به خوبی درک کنید. اگر می خواهید با ژاپن مسابقه کنید- بگذارید راجع به ژاپن صحبت کنیم به خاطر اینکه در چند روز گذشته خیلی ها آمدند و راجع به ژاپن صحبت کردند- شما نمی توانید برابر کشوری که بیش از ۴۰ سال در عرصه فوتبال کارهای زیر ساختی و توسعه ای انجام داده موفق شوید، اگر ۱۵ روز قبل از جام ملتها بیدار شوید، یا بهتر است اینطور بگویم که متاسفانه با بنده خیر. الان صحبت راجع به حق هواداران فوتبال کشور عزیزمان ایران است که بروند و جهت موفقیت بجنگند ولی این بار بازی عوض می شود؛ آنها باید ابتدا راه حلها را نشان دهند و بعد ما کار را انجام دهیم.

کی روش که با خبر ورزشی و همشهری ورزشی گفتگو کرده هست، در پاسخ به این پرسش که جدی ترین نگرانی شما چیست و چه کاری باید انجام شود که این خواسته ها فراهم شود گفت: تمام جزییات در دستان فدراسیون هست. اول اینکه به هیچ عنوان اجازه نخواهم داد که فدراسیون فوتبال با من برنامه ای را توافق کند و در آخر در بیست روز از اردویمان با سه بازیکن تمرین کنم. دوم اینکه نیاز به حمایت مالی پیشاپیش داریم تا بتوانیم مذاکرات مورد نیاز جهت اردوها و بازیهای دوستانه را انجام دهیم. خیلیها ما را به تمسخر کشیدند، خیلیها من را مورد تمسخر قرار دادند، خیلی ها آقای تاج را به سخره کشیدند، خیلی ها بازیکنان را مورد تمسخر قرار دادند و بسیاری ما را هنگامی که برابر توگو و سیرالئون بازی کردیم، تحقیر کردند. درست است؟ الان زمانی است که شما اول حمایتهای مالی مورد نیاز را نشان دهید تا بتوانیم با تیمهای بزرگ مذاکراتمان را انجام دهیم و خواهید دید با حمایتهای مالی مورد نیاز ما با تیمهای به مراتب بازی بهتری خواهیم کرد ولی من و بازیکنانمان را در این شرایط قرار ندهید و ما را مورد تمسخر قرار ندهید و این تظاهر را نکنید که می خواهید به قولها وفادار باشید و در آخر این اتفاق نیفتد.

وی افزود: اگر شما در آینده که جام ملتهاست، به موفقیت فکر می کنید خیلی راحت است آن افرادی که هنگامی که برابر سیرالئون و توگو بازی می کردیم ما را مسخره می کردند، کجا هستند و شماره تلفنشان را به ما بدهید. می خواهم به آنها زنگ بزنم و از آنها درخواست حمایت مالی کنم ولی اکنون وقت این هست. اگر می خواهیم به جایی برسیم هفت تا ده روز آینده وقت این است که راه حلهایمان را پیدا کنیم. همه آنهایی که بازیهای دوستانه ما برابر توگو و سیرالئون را مورد تمسخر قرار دهند، الان بیایند و حمایتهایشان را نشان بدهند. فکر نمی کنم مورد نیاز باشد که مثالهای دیگری را عنوان کنم. در آخر خیلی کوتاه می گویم هشت سال پیش عرض کردم که کمتر قول می دهم و زیاد ارائه می کنم. هشت سال بعد اسم بازی این است که مسوولان ورزشی باید راه حلها را ارائه دهند و ما ثابت کرده ایم به قولهایمان پایبند خواهیم بود.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | فوتبال | خبر ورزشی | هواداران | جام جهانی | تیم ملی ایران | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog